Pozdrav, veke podolgo vreme moja prijatelka se zali na bolki vo predelot pod gradite. Pred 3 god. Bese na lecenje vo psihijatriska bolnica i nekolku psihijatri i preporacaa terapija so amizol, zalasta demitrin, heleks i dr. Po izvesno vreme terapijata ja namali i prodolzi da zema samo heleks i e podobro no samo 2dena da ne gi zema povtorno se zali na bolki ima napadi na strav i nervoza. Dali postoi nacin da se zameni ili da prestane so terapijata i kako da se odnesuva nejzinoto semejstvo so nea? Ve molam za pobrz odgovor i vi blagodaram odnapred.

    Odgovoreno: 25. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Tesko je govoriti o necemu i prognozi necega kada nemate dovoljno podataka. Simptome koje navodite mogu biti prisutni u mnogim bolestima u psihijatriji, a ja zaista na osnovu ovog ne znam o cemu se radi

      dr d. Krasic