Postovani doktore, molim vas da mi odgovorite na pitanje koje sam vam vec jednom postavio ali nisam dobio odgovor. Zanima me znacenje dijagnoze f 23. 1. Kakav je to oblik psihoze i koliko je ozbiljan. Da li moze da se izleci i na koji nacin? Hvala u napred!

    Odgovoreno: 25. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Ova dijagnoza oznacava akutni psihoticni poremecaj sa shisofrenim simptomima, zahteva lecenje neurolepticima. Bolest se izleci, ali da li ce se pojaviti ili ne, moguce je, sto ne mogu reci u konkretnom slucaju jer nemam dovoljno podataka.

      dr d. Krasic