Poštovana,
    Po Vašoj preporuci posetio sam psihijatra zbog stomačnih tegoba. Pitanje - 31454, po uputi psihijatra odradio sam psihološki test. Rezultati psihološkog testa: "na pličikovom testu ličnosti dijagnostički značajni procenti se dobijaju na dimenzijama: lišenosti 97%, destrukcija 88%, istraživanje 62%. Ostale dimenzije ukazuju na kontrolisanost i trošenje energije na formalnosti, čime se prikriva nesigurnost, kao i destruktivnost, koja je okrenuta ka sebi te se produkuju somatske tegobe, koje maskiraju primarni problem". Psihijatar mi je propisao Xanax 2x1, vitamin B 12 1x1. Počeo sam osećati poboljšanje, dobio sam neku energiju, apetit, volju za život. Na kontroli posle desetak dana doktorica mi je preporučila da uzimam xanax još  petnaestak dana 2x1 i da posle toga počnem postepeno smanjivati i da prestanem da uzimam i da samo ukoliko se javi potreba da ponovo uzmem. Nakon toga posle određenog vremena ponovo mi se ponekad pojave prethodni simptomi: stezanje u stomaku posle čega kad prođe počne tup bol u levom donjem delu stomaka, uzimanjem Xanaxa prestaju. Ali opet posle određenog vremena isto.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 23. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Xanax je lek koji brzo dovodi do zavisnosti, a problem rešava samo trenutno, ne leči. Uzmite u apoteci T. Sulpirid 50mg i uzimajte ih ujutru i uveče neko vreme, pa se javite posle dve nedelje od uzimanja.
      dr D. Krasić. Pozdrav.