Poštovana doktorka,
    Godinama imam problem sa depresijom i lečen sam raznim medikamentima, ali problem još traje. Dg. mi je od samog početka f33. Sada mi je doktorka prepisala leponex tablete, pa želim da vas pitam da li se one koriste u lečenju depresije, pošto je to lek namenjen za lečenje šizofrenije. I da li se depresija uopšte leči. Ja sam se razboleo sa 19. godina, sada imam 34. Popio sam samo bog dragi zna koliko tableta, pored psihičkih problema, narušeno mi je i fizičko zdravlje, pa iskreno nimalo nisam optimista kad sam ja u pitanju. 15. godina je jako dug period, a što je najgore ja se nisam izvukao iz stanja u koje sam upao. Postao sam i zavisnik od rivotrila jer ga pijem 10. godina. Molim za Vaše mišljenje i savet.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 23. 08. 2009.
    • Poštovani,
      T. Leponexa se koriste u psihijatriji u lečenju psihoza koje ne moraju biti samo šizofrene geneze. Možete se sa Vašim doktorom dogovorite i oko smanjenja, ukidanja ili promene terapije što je sve diktirano Vašim psihičkim stanjem. Što se tiče T. Rivotrila, takođe se dogovorite sa lekarom oko promene leka ili postepenog smanjivanja.
      dr D. Krasić. Pozdrav.