Poštovana,
    Kada sam imala 16 godina, roditelji su mi se razveli, a ja sam gledala sve to. Sestra se baš tad udala, otac dolazio i odlazio, a ja sam išla u školu ne znajući šta ću da zateknem kad se budem vratila. To je bilo veoma stresno za jednog "pubertetliju". Sa 19 sam se zaposlila i platu davala na deterdžent, omekšivač, so, šećer. Nisam izlazila, jer sam imala dosta obaveza, tako da odgovorno tvrdim da sam preskočila dobar deo mladosti. Sada imam 25 godina. Do skoro sam imala dečka. Bili smo zajedno 3,5 godine, ali nismo se baš najbolje slagali, pa smo se i rastali. Tada su moji problemi i došli do izražaja. Nemam želju da ustanem iz kreveta, da se okupam, umijem, jedem! Nemam društvo, studiram, ali nemam snage da učim. Plačem, gotovo stalno, ali to ne umem da kontrolišem, jer suze same teku! Krenula sam kod psihijatra, dom zdravlja Pančevo. Imam blaži oblik depresije i dobila sa lek Flunisan. Doktorka kaže da sam "poletna", verovatno zato što sam sama dosla i molila za pomoć. Nije mi bolje! Ne smatram da je rešenje da se osobi mojih godina da Diazepam od 5 mg i da to bude sasvim ok! Nemam novca za privatne lekare i terapije tog vida. Nisam pomišljala da sebi oduzmem život, ali sve češće razmišljam kako izgleda smrt. Smatram da sam inteligentna osoba i da ne treba da odustajem, ali ne umem sama da se izvučem iz svega. Molim vas, pomozite mi!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Bilo je dosta neprijatnih dešavanja u Vašem životu, ali ne opravdavaju Vaše posustajanje sada kada ste na domaku kraja započetog. Sigurno je da ste iscrpljeni zbog svega što ste naveli i sigurno je da Vas organizam možda traži "izuzeće" kroz inhibovanost depresije. Zdravo jezgro u Vama se buni i traži pomoć i to je ispravno. Smatram da u Beogradu u institutu u Palmotićevoj ima dobrih psihijatar koji rade sa mladima, koji će Vam pomoći i neće pomoć sagledati samo putem bensedina.
      dr D. Krasić. Pozdrav