Poštovana,
    Suprug i ja očekujemo bebu. Njegov ujak , boluje od neke duševne bolesti. Svakodnevno uzima lekove. Ne znam o kojoj je bolesti reč. Često razgovara, sam sa sobom. Pa me zanima da li mi možete na osnovu ovoga odgovoriti u kojoj meri je nasledno. Postoji li opasnost za naše potomstvo.
    Hvala.

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Sve bolesti su izazvane kombinatorikom više faktora: genetikom, psiholoskom konstitucijom i socijalnim faktorima. Jedan nije dovoljan za ekspresiju bolesti. Nekada bolest bude ispoljena i bez nalaženja genetskih mogućnosti
      dr D. Krasić. Pozdrav