Dragi doktore,
    Molim Vas pomozite mi! Moj problem je sledeći! Ovo traje oko mesec dana doktore reč je o... Sve se desilo u snu doktore dok spavam, spavam i od jednom osetim tako neki specifični osećaj iz kao da me nešto od grudi-srca prodrma do očiju i mozga, tako da se probudim tako uplašeno za 2 stotinke, ruka i noga leva mi trne, nervozan sam imam osećaj kao da gubim osećaj u levoj ruci. Pritisak mi jednom bio 180/75 puls 145. Otišao odma hotnoj, radio ekg, krv, mokraću i što se toga tiče doktore sve je uredu. Uputili me kod neuro psihijatra objasnio sam mu sve simptome, grčeve u ruci, trnjenje, malaksalost, nesvesticu, ne mogu da spavam da me nešto trese svake večeri kad krenem da spavam. Prepisao mi je leksilijum 1mg, koristio sam 2 noći ništa mi nije pomoglo, kasnije mi prepisao  lorazepam 25mg 1/2 +1/2 +1 i uz to trixifen25mg 3x po 1/2. Ovako doktore lekovi mi stvarno pomažu kako već da kažem slome me za 5min od kad ih popijem. E sada mene muči ovo oduzimanje ruke doktore i trnenje noge i leve ruke takođe kada napravim nagli pokret vratom javlja mi se nesvestica! Imam 22 godine i molim Vas doktore recite mi da li možda to nije problem sa nekim pred-infarktom, osećaj kad prestanu lekovi da deluju lagano se 1 po 1 simptom ponovo javlja. Imate li nekakav savet doktore u čemu je problem kod mene?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Vaš problem je panični poremećaj, koji zahteva odlazak psihijatru i odgovarajuću terapiju ali antidepresivima, a lekovi za smirenje u manjoj dozi do ukidanja. Neophodno je da se javite psihijatru i radi uključivanja psihoterapije
      dr D. Krasić. Pozdrav

Komentari na pitanje: #36678

    • Druze posalji mi broj telefona na mail da te okrenem i da popricamo, iamm isti problem, poludecu vise ako mi verujes. . . Mani ovog doktora, nemas od lekova nista veruj mi. . . Antonius. 89@hotmail.com