Poštovana,
    Otprilike nedelju dana koristim Flusetin 20mg x2 dnevno zbog depresije. Osjećam malo olakšanje i zanima me da li je tačno da se od ovog lijeka ne stvara ovisnost kako što tvrdi moj ljekar, te kakav je postupak kod prekidanja terapije ovim lijekom?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Lekar je u pravu, nema zavisnosti i prekidanje sa lekom je jednostavno. Ali smatram da nije neophodno da odmah krenete sa dve tablete leka, već za početak jedna, koja ako ne da efekat doza se može povećati.
      dr D. Krasić. Pozdrav

Komentari na pitanje: #36526

    • Poštovana gospođo liječim se već par godina od depresije, posle anafranila prešla sam na seroxat, pijem ga već dugo, 20mg, dnevno, ali sada mi se i sa njim depresija počela vraćati. Ne znam šta da radim, moja dokt. Je na odmoru. Da li smijem povećati dozu za 10mg, i da li je moguće da mi više ti lijekovi ne odgovaraju? Čitala sam dosta o ovom flusetinu, pa me zanima iskustvo pacijenata, kako se podnosi, čini mi se da je sličan seroxatu. Ako neko ima iskustva neka mi ostavi komentar. Unaprijed hvala!!!

    • I ja koristim po pola svaki dan, vec sedam dana i mogu reci da sam bolje. . .