Poštavana dr,
    Posle porođaja carskim rezom i veoma teškim buđenjem iz anestezije boravila sam neko vreme u šok sobi a kasnije provela 13 dana u bolnici gde sam primala i transfuziju krvi. U tom periodu sam doživela napad panike i jedva sam se smirila pritom krijući od osoblja bolnice da mi ne oduzmu dete. Kada sam izašla iz bolnice nisam nikog htela da vidim često plačem i nemam volje nizašta, jedva obavljam kućne poslove i stalno sam umorna. Stalno razmišljam o mužu da me ne prevari da će da nađe devojku i da me ostavi. Prošlo je 6 meseci od porođaja ali kad se prisetim jeza me i strah stravičan obuzme. Muž mi govori kako imam postporođajnu depresiju i kako moram da idem kod psihijatra molim Vas za savet.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 13. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Vi govorite o onome što je bilo i čega se prisećate. Nisam razumela da li osim onoga ranije, postoje smetnje i sada. Ako ih imate, trebalo bi da se ipak javite psihijatru u mestu upravo zbog sebe a i deteta i supruga. Odlazak psihijatru u početku jeste praćen napetošću i neprijatnošću, što kasnije nestaje i upravo postaje suprotno od tog.
      dr D. Krasić. Pozdrav