Poštovana,
    Imam 18 godina. Moja majka boluje od neke duševne bolesti. Obolela je u 21. godini. Htela bih Vas pitati kolike su šanse da obolim i ja, molim Vas da mi odgovorite jer sam užasno uplašena, želim da imam normalan život. Ja stalno mislim o tome i stvarno sam očajna. Ponavljam još jednom da nisam sigurna koja je duševna bolest u pitanju. Bojim se da nije šizofrenija, mada sam upoređivala njene simptome i blaži su u odnosu na simptome te bolesti.
    Hvala vam.

    Odgovoreno: 30. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Na nastajanje i ispoljavanje neke bolesti utiču mnogobrojni faktori, biološki, psihološki i socijalni. Nikada bolest ne nastaje ukoliko se ne uspostavi kombinatorika takvih mogućnosti. Stoga, ne razmišljajte na taj način, neko može oboleti a da nema bolest u porodici. Razmišljajte pozitivno, radite na sebi, družite se i volite život.
      dr D. Krasić. Pozdrav