Poštovana,
    Moji problemi su počeli pre dvadeset godina dg. Anxiozo-deprassivum aksiozna neurosa. Uglavnom sam bio bez terapije uz dosta muka trpeo sam svoju aksioznost, i držao sam je po kontrolom, kad god sam bio ozbiljnije bolestan, stanje mi se pogoršavalo i tako u krug, savladavši tehniku autoenog treninga držao sam to sve nekako pod kontrolom ali od 2007, počeo sam bez razloga da se znojim i od onda sam uzimao Seroxat sa prekidam kada sam se osećao bolje, do pre dvadeset dana do jedne jače stresne situacije stanje mi se pogoršalo da bukvalno ne mogu da fukcionišem uveo sam ponovo Seroxat i psihijatar mi je predložio Rivotril. Molim za savet o rivotrilu pošto se bojim da neću moći da radim pošto slabo podnosim aksionalitike jako mi se spava od njih i ne mogu da fukcionišem normalno i bojim se zavisnosti.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Odgovor na ovo pitanje dobićete sami nakon uzimanja leka. Zavisnost može nastati od uptrebe bilo kog Anksiolitika, a sve ostale odgovore dobićete od Vašeg psihijatra, i ukoliko imate poverenje u njega budite zadovoljni. Ukoliko ne, neće delovati lek koji Vam je dat.
      dr D. Krasić