Poštovana,
    Već prilično dugo godina imam problem sa spavanjem, mogu da zaspim jako brzo ali se budim na svakih pola sata sat i to tako traje cele noći brzo ja zaspim i posle buđenja ali se probudim bez obzira da li sam umorna ili ne, inače dosta loše i sanjam i stalno sanjam tako da sam preko celog dana pospana i umorna pokušavala sam sa tabletama tipa Bensedin ali mi to ne pomaže, kafu slabo pijem. Inače sam jako osetljiva osoba sve me povredi i dotakne tako da većina mog sna se dešava ustvari ono što i razmišljam u toku dana. Molila bih ako mi nekim savetom možete pomoći ili me uputiti negde.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Loš san može biti uzrokovan psihogenim uzrocima kao i dešavanjima u CNS. Potrebno je da uradite eeg snimanje mozga, kao i opštu laboratoriju sa glikemijom, hepatogramom, bilirubinima, jonogramom. Takođe mogu biti uzrokovane hormonskim dešavanjima. Ukoliko je psihogenog karaktera uvedite u naviku stalnost spavanja u isto vreme, opuštanje, pozitivno razmišljanje i strpljenje. Toplo mleko, pre spavanja. Ali, kada to sve nije dovoljno, potrebna je stručna pomoć, i psihoterapija, kao i medikamentna terapija.
      dr D Krasić