Poštovana dr,
    Brat mi beše mirno dete na 19 god. Odednas počna da zboruva čudni i nevozmozni raboti dijagnozata mu beše paranoidna šizofrenija kakva bolest e toa i što vsusnost se slučuva vo glavata na bolniot i da li se leči.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Ako se radi sigurno o toj bolesti, radi se o bolesti teškoj i hronično procesnoj, sa povremenim periodima stišavanja, i sa neophodnošću uzimanja terapije propisane od strane psihijatra.
      dr Dragana Krasić.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #34477

    • Prva dijagnoza je paranoidna epizoda, (mislio je da imam svalera i to svakoga ko on zna) da po upotrebu respiridona (3 meseca) sve prelazi u "depresiju" praceno tresenjem ruke i noge, neizlazenje iz kuce 2-3 meseca. Kkad mu je bilo bolje sam je ostavljao lekove mendeleks, rivotril, respiridon i jos 2-3 leka. Nekoristi nijadan lek vise od 6 nedelja. Svome psihijatru vise neide i nikad mu nije govorio istinu. Dali je on zdrav kako sto kazuva isto moze da se slucuva ponatamu