Poštovana,
    Imam 48 bavim se sa sportom atletika bodybuilding. Imao sam lakunarni inafarkt mozga sa leve strane, dobro se osećam sada bila je oduzetost desne strane noga ruka ali ne u većoj meri, hod se vratio i ruka čak lagano sam počeo i da vežbam, pritisak je spao na 125/85 135 /90,  imao sam i policitemiju erit 6.89 sada su 4,9, imao sam stresni posao, lagano povišen pritisak, pušio na poslu 3 godine, prestao sam i sa pušenjem, išao na citofereze krvi, smanjio gustinu krvi, prestao da jedem konjsko meso, koje sam konzumirao 10 godina svaki dan?? Imam anksioznost, strah od smrti, napade panike. Pijem Enalapril za ta 2 puta po 5 mg i ponekad Bromazepam vežbam lagano u teretani sa malim težinama ali ponekad zbog straha panike, prekinem s treningom napominjem da sam bio u top formi kada mi se desio moždani udar, sav moj optimizam je nestao, mada da napomenem nemam invaliditet, samo malo trnjenje noge leve ili ramena ili oko desno oko rebara, ali se bojim od svega ovoga.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Sobzirom na problematiku koju ste naveli, nadam se da se redovno kontrolišete kod Vašeg kardiologa, kao i da redovno uzimate terapiju. Smatram da umerena i određena aktivnost prijaju, ali i oko toga se morate konsultovati sa Vašim lekarom. Odlazak psihijatru, smatram da bi bio potreban, jer često su tegobe uzrokovane iracionalnošću koju ne prepoznamo, a i ne umemo da je se rešimo.
      dr D. Krasić
      Pozdrav.