Poštovana doktorko,
    Hteo bih da Vas pitam sledeće. Na koji način redukovati i smanjiti efekte stresa, napetosti i nervoze, koji su uzrok brojnim psihosomatskim simptomima? Mislim prvenstveno načinom života, koji i kakav, a lekove da ostavimo po strani (sedative) jer je, složićete se, najlakše posegnuti za njima.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Slažem se sa sa Vama što se tiče lekova, ali takođe smatram da u jako stresnim situacijama sebe i svije zdravlje možemo zaštititi njihovom primenom. Ne postoji šema za zaštitu od stresa, svako mora naći svoj individualni model. Radite na sebi, to je jedini način da gradite svoje mogućnosti i naučite kako da se nosite sa problemima. To se postiže psihoterapijom, ali ljudi posežu i za drugim mogućnostima koje se nude u okruženju.
      Hvala unapred.
      dr D. Krasić