Poštovana dr.
    Trpim anksioznošću konstantno već oko 2 mjeseca, mislim da imam i lakše depresije, ali svjestan sam svoje situacije i trudim se boriti s tim, npr. sportskim aktivnostima, čitanjem itd. Djelomično to pomaže, ali kad nisam ničim zaokupljen anksioznost se mi vraća i tako svakodnevno nekoliko puta, naime oženio sam se u inozemstvo, nakon dugotrajne veze sa svojom djevojkom, iako nisam htio ići u tuđu zemlju učinio sam to kako dotičnu osobu ne bi izgubio, ali već 2 mjeseca počinjem sam sebi prebacivati to što sam učinio i tražiti razlog kako otići, ali uz to se bojim da napuštanje osobe na koju sam se navikao, iako nam trenutno ne cvjetaju ruže, može možda produbiti anksioznost i laganu depresiju, iako znam da bi doma moj dan bio ispunjeniji. Znam ukoliko ostanem ovđe gđe jesam da će psihoterapija i možda lijekovi biti neminovni za mene, zanima me da li promjena okoline može pozitivno rješiti moj problemi bez recimo lijekova ili u svakom slučaju moram tražiti stručnu pomoć, bez obzira gđe se nalazim, jer ta tjeskoba se u meni ne smanjuje, čak ju ponekad osjećam prejakom? U prosjeku jednom sedmično koristim Normabel 5mg, to osjetim nešto kao napad panike ili straha, ali trudim se nekako sam boriti s tim.
    Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 27. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Još uvek ste u periodu adaptacije te i osećate napetost. Možete se obratiti psihijatru, u svakom slučaju mislim da ste dovoljno jaka osoba da to prevaziđete. Lako ćete se vratiti i prekinuti, to uvek postoji kao solucija, ali rešenje će biti u drugim mogućnostima.
      dr D. Krasić