Poštovana,
    Imam ubrzan puls oko 90-111 u stanju normalnog kretanja, hodanja, pri penjanju uz stepenice ide do 150, u stanju potpunog mirovanja je od 70-90. Osećam pritajenu napetost i uznemirenost. Neprestano merim puls i osećam se umorno. To traje već par meseci, uradila ultra zvuk srca i štitne žlezde i sve je u redu. Biohemija takođe. Neuropsihijatar postavio dg/ panični poremećaj i preporučio piti Bromazepan 2 do 3 puta dnevno po 1.5 mg to je sve. Da li anksioznost može izazivati neprestanu drastičnu promenu pulsa?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 07. 2009.

Komentari na pitanje: #34082

    • Poshtovani doktore. Preko nocu imam vrtoglavicu i ubrzan puls i mnogo mi je hladno preko noci tako da sva drhtim. Lekar mi je rekao da imam vratnu spondilozu. Ne pijem nista samo radim vezbe i vise se krecem. Ali u momentu kad sedim ili se manje krecem i preko noci imam vrtoglavicu i ubrzan rad srca tako da mi skoci pritisak. Ako polako ustanem i sednem te vrtoglavice prestaju i ja moram da ustanem da se krecem. Lekove do sada nisam pila, ali sada imam vece vrtoglavice. Inace sam rodena 1957 i imam unuka id dve godini i njega sam mongo nosila u ruke. Molim vas da mi date odgovor zasto preko noci imam vrtoglavicu i kome se treba obratiti. Unapred zahvalna vas redovni citalac.