Poštovana,
    Imam lupus od 1991. God. Pre 10 godina sam imala penicilinski šok, sva sreća što se to desilo u domu zdravlja te su doktori blagovremeno reagovali i povratili me. Od tada nastaju moji problemi sa strahom. Ne smem nigde sama da idem, hvataju me napadi panike, jednostavno noge ne osećam, ubrzan rad srca, gušenje. Išla sam više puta kod psihijatra, na grupne terapije, ali mi ništa ne pomaže, kao ni antidepresivi, koji me samo umrtve. Da li mi je taj strah od lupusa ili od šoka i šta da radim? Ne mogu više ovako! Zaboravila sam da kažem da mi je oštećen i centar za ravnotežu, dr. Misle od lupusa, i leva strana tela mi trne, a nije srce. MolimVas za pomoć
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 15. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Lupus je bolest koju često prati depresivna simptomatologija, jer se bolest tretira kortiko terapijom. Antidepresivi ne umrtvljuju, naprotiv podižu, te se obratite psihijatru radi propisivanja te terapije
      dr D. Krasić