Poštovana doktorko,
    Pre više od godinu dana utvrđeno mi je da patim od anksioznog poremećaja praćenog prisilama ( opsesivne misli) i odmah sam dobio terapiju koja se sastojala od cipralexa i rivotrila. Vremenom, simptomi su oslabili i po preporuci doktora, prestao sam sa uzimanjem ad. Međutim, u poslednje vreme, pod uticajem jakog stresa i ličnih problema deo ovih simptoma su se ponovo javili. Mišljenje mog doktora od ranije je da se ovakav vid anksioznosti može samo kontrolisati i vremenom se privići na isti sve do trenutka kada sami prestanemo da obraćamo pažnju na njega. Ne znam da li je to po Vašem mišljenju ispravan stav? Interesuje me da li je normalno da se od stresa ovakvi simptomi ponovo javljaju?
    S poštovanjem.

    Odgovoreno: 15. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Doktor Vam je objasnio upravo onako kako jeste, ali vi morate da se naučite da se tako ponašate prema problemu. Ali to nije sve, potrebno je i raditi na sebi putem psihoterapije, što daje trajnije rezultate. Stres je okidač inače najvećeg broja zbivanja u telu, te reakcije na stres su različite i moguće, a od nas zavisi kako ćemo isplivati s tim.
      dr D. Krasić