Od koga se porodiv imam problemi so strv deka se nešto lošo ke mi se sluči vo mnogu teška sostojba sum psikhička dr mi velat deka nemam zdravstveni problemi no mene odvreme na vreme me fakaat panika deka nešto ke mi se sluči. Ve molam kažete mi koj lek možam da go pijam bidejki go doam bebeto mislam. Što mislite vie deka treba da se zema ili nešto na prirodna baza ako ne postoi bezbeden lek za periodot na laktacija samo ve molam ne mi velite da se obratam na lekar bidejki se obrativ i mi velat deka nema potreba samo mi dadoa magnezium i baram vaše drugo mislenje
    Pozdrav od Makedonija

    Odgovoreno: 12. 07. 2009.
    • Poštovana,
      uzimanje fluoxetina pokazalo se bezbednim za dete i majku kod dojenja po nekim ispitivanjima. Lek se uzima jednom dnevno, ujutru, može datu prolazne opisane simptome. Uzimajte ga dva do tri meseca. Javite se da čujem kako vam je
      dr D. Krasić