Već oko 3 godine imam problem sa učestalim mokrenjem. Imam utisak da se vremenom pogoršava situacija, recimo nekoliko dana bude sve u redu, pa onda 2-3 dana javlja se obilno učestalo mokrenje (nocu 1-3 puta), pa se stanje normalizuje, pa opet sve ispočetka. U nekoliko navrata sam odlazio kod lekara opšte prakse koji me je upućivao na urinukulturu, koja je uvek bila ok. Na ultrazvuku bubrega koji sam nedavno uradio sve je bilo u redu, osim što mi je levi bubreg nešto veći 13.3cm (desni 11.3cm). Što se tiče krvne slike uvek je sve bilo u granicama normale (osim trombocita koji su uvek nešto niži (0.094-0.100), biohemija je uvek bila ok. (osim zadnje provere kada mi je urea bila 9). Napominjem da drugih tegoba nemam u smislu peckanja pri mokrenju, bolova i slično što di ukazivalo na oboljenje prostate. Na internetu sam našao da uzrok učestalog i obilnog mokrenja može da bude aksioznost. Pošto imam dosta simptoma sa liste vezane za aksioznost, kao što su smanjena koncentracija, nesanica, glavobolja, suvoća usta, nervoza, depresija došao sam u sumnju da bolujem od aksioznosti. Molim da mi pomognete da otkrijem od čega bolujem?
    S poštovanjem.

    Odgovoreno: 10. 07. 2009.
    • Poštovani,
      razlog može biti u ishrani i količini tečnosti koju uzimate, pogotovu što ste sve ispitali i imate pokazatelje da ste zdravi. Kod napetosti i anksioznosti se dešavaju mnogobraojna zbivanja u telu, što i dovodi do većeg uzimanja tečnosti i mokrenja. Ne brinite i ne opterećujte se, pogotovu što kažete da imate i nesanicu, koja je veći problem a ona sama takođe uvodi u ponašanje češćeg mokrenja