Poštovani, već duže vreme imam strahove praćene jakim napadima panike. Veoma sam svestan šta mi se događa, ali prosto ne umem da se izvučem iz ove situacije. Pretpostavljam da problem leži u traumi koju sam imao u periodu nakon 16. Godine života. Naime dugo sam bolovao (1 godina) dok mi nije otkriven m. Hodgkin od kojeg sam uspešno izlečen još pre 7 godina na vma metodom tmćh. U ovom sedmogodišnjem periodu nakon izlečenja suočavao sam se nekoliko puta sa tim stanjem straha, depresije i konstantnim napadima panike koji se manifestuju kroz vrtoglavicu, prenaglašene reflekse, lupanje srca, izbezumljenost i sl. To bi obično trajalo po šest meseci otrpilike. Uvek sam oklevao da potražim 'pravu' pomoć, odlazeći umesto toga kod doktora različitih specijalnosti, od kardiologa, neurologa, pa sve do oftalmologa (koji je na preporuku neurologa jedini otrkio nekakvu divergenciju desnog oka, ali cenim da u tom grmu ne leži zec i opravdanje za vrtoglavice i ostale simptome koje imam) . Naravno, na svim ostalim pregledima su nalazi bili medicinski rečeno b. O. Elem, ono što mene tera da vam se obratim jeste činjenica da, logično ili ne, svaki put simptomi neuroze postaju sve jači, tj. Sve manje podnošljivi. Tokom ovih godina sam mislio da ih mogu sam prevazići, ali to očigledno nije moguće te vas molim za pomoć? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 07. 07. 2009.
    • Poštovani, panicni poremecaj je najcesca problematika medju mladim ljudima. Najcesce joj prethode mnogobrojna ispitivanja koja dokazu telesno zdravlje, pa se omnda prolblem tretira stgrahovima i poanikom, lecenje se sprovodi i uspesno sanira, ali nazalost bolest ima tgen fdencu vracanja. Ali ako ste jednom uspeli uspecetge opet, te nije za obeshrabrenje. Zato se javite psihijatru, lecenje je p; sihoterapijsko i mefdikamentozno dr d. Krasic pozdrav