Poštovana,
    Živim u Boru imam 33god. i imam probleme sa strahom koji traju već šest godina. Proverio sam sve što je moguće radio sam magnetnu rezonancu, dopler krvnih sudova, kompletnu krvnu sliku, lučenje hormona i štitnih žlezda, i obišao sve moguće ustnove od vma, klinickog centra, Laza Lazarević pa do ostalih privatnih klinika. Posle svih ovih provera, dijagnoza lekara je bila panični poremećaj, agorafobija i depresija. Od lekova sam pio: rivotril, sulpirid, flunirin, seroxat, xanax, propanalol. Prvo su mi na vma prepisali rivotril i flunirin koji sam pio nekih 3god. Pošto efekta nije bilo javljam se u ustanovu Laza Lazarević i tamo mi prepisuju terapiju rivotril, seroxat i xanax. Uz odlazak na psihoterapiju kod dr. Milana Latesa. Prilikom odlaska na bihejvioralne terapije simptomi su mi se smanjili i stanje mi se dosta poboljšalo. Zbog pekida bolovanja i obaveze posla 2005god. Prestao sam da odlazim na terapije koje sam imao svakog utorka u Beogradu. Kako sam prestao sa terapijama stanje mi se sve više i više pogoršavalo. Trenutno stanje mi je takvo da ne mogu izaći nigde iz kuće, u glavi su mi stalno crne misli kako ću umreti, ugušiti se i poludeti, uvek mora neko od roditelja da bude uz mene. Simptomi koje osećam su: ubrzan rad srca, vrelina u telu, preznojavanje, gušenje i misli da ću poludeti. Trenutno pijem rivotril 2/1 asentra2/1 i ksalol jednu po potrebi. Želim da mi kažete šta bih trebao uraditi i koju terapiju da pijem kako bih ponovo mogao krenuti na bihejvioralne terapije koje sam imao u Beogradu, jer trenutno ne smem izaći iz kuće a ne otići negde Van grada.
    Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 07. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Možete krenuti sa drugom vrstom antidepresiva i drugom kombinacijom, jer sve vreme imate istu kombinaciju lekova. Možete doći do Niša, ako Vam je jednostavnije, ali u svkom slučaju pomoć psihijatra je neophodna, da biste poboljšali kvalitet života dr D. Krasić
      Pozdrav.