Dr, imam problem već nekolilo godina, naime kada sam završila fakultet mislila sam da ću se odmah zaposliti, međutim to se nikad nije desilo. Usledilo je veliko razočarenje, sa velikim osećajem tuge i pomišljanju na samoubistvo. Otišla sam kod psihijatra gde mi je ustanovljena depresija. Lečenje je trajalo godinu dana i bilo mi je bolje, nakon čega je dr ukinuo lekove. Sada mi je još gore, naime u glavu mi dolaze zlobne misli, tipa kako ću ubiti svoje dete, kako ga bacam kroz prozor, ma grozno nešto, a uopšte ne želim to, te misli se javljaju same, bez moje volje i užasavaju me. Nemam kome to da kažem i jako bi me bilo sramota priznati to dr, mada iskreno nisam više ni za lekove, pošto sam se jedva skinula sa njih. Dr molim vas pomozite, da li je reč o depresiji ili još nešto gore?
    Hvala

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      više nije reč o depresiji, već o prisilno-opsesivnom poremećaju, koga karakterišu prisilne misli, a ne zle misli kako ih nazivate, stoga ne donosimo zaključak da ste loša osoba, već neko ko ima jako veliki problem. Na žalost, morate se javiti ponovo psihijatru, i krenuti sa lekovima (t. Zoloft ili t. Anafranil), neka budu one koje sa psihijatrom budete dogovorili. Stalno ponavljam, ali nisu lekovi samo dovoljni, vec morate imati i psihoterapiju
      Pozdrav dr Dragana Krasić