Dobar dan!
    Sa razlogom pratim i pitanja i vaše odgovore. Kod mene je dijagnoza f40, od terapije koristim seroxat 20 mg. već nekih 3godine skoro. Međutim, možete i predpostaviti da je sve ok. ne bih vam se obraćao, što znači da funkcionišem, idem na posao, jako sam emotivan, bez razloga mi se javi neki strah u sebe, uvek umišljam i analiziram moje zdravlje. Evo jednog primera: imam jednu kvrgu na desnoj strani u predelu jetre, onda imam jednu kvrgu skoro pod pazuho što me dovodi u sumnju da je ono najgore, ali planiram ići kod lekara da to ispitam. Nego drugo me interesuje: posle 3g. korišćenja seroxata ne mogu reći da mi se nije nivo raspoloženja podigao i razmišljanje izbistrilo. Što ću reći volja je za životom drugačija i drugačije razmišljam, nemam onih crnih misli. Medjutim, ako ne uzmem jedan dan tabletu do sutra naveče već mi se stanje počne pogoršavat. Čim uzmem tabletu već se počinjem drugačije osećat, što mi se čini da nemogu funkcionisat bez tablete ni jedan dan. Ustvari nije da mi se čini, nego ako je ne popijem samo jedan dan imam problema. Da li sam se to navukao na tablete ili mi tablete ne odgovaraju da ih treba menjat ili se kao što je lako zaključit nisam izlečio, mada doktor insistira da po njegovom izboru nema boljeg leka za tu vrstu bolesti. Molim vas da mi nešto kažete o tome jer sam redovan na ovoj stranici i vrlo pratim sve vaše odgovore i vrlo mi se dopadaju ka što ste i vrlo stručna osoba.
    Unapred zahvalan.
    Samo da dodam da ne koristim psiho- terapiju.

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      vrlo ste nesigurna osoba, a takodje nepoverljiva i sumnjičava. Naravno da preterujete i da razlog za takvu nesigurnost ne postoji. Takođe ste sve nade uložili u lek, ali suština nije da ne možete da funkcionišete bez njega. Lek je dobar, pijete ga dovoljno dugo i mislim da je došlo vreme da ga obustavite, ali morate postepeno narednih mesec dana, u zavisnosti od doze koju pijete, nedeljno po četvrt. Na žalost, psihoterapija bi bila od velike koristi u ovom periodu, upravo zbog nesigurnosti i manjka samopoštovanja koje imate. Radite na sebi, nađite smisao svemu i mislite pozitivno
      Pozdrav dr Dragana Krasić