Porodila sam se pre mesec dana. Sada ostajem sama sa bebom po ceo dan, muž radi. Imala sam depresivnu epizodu pre 3 godine. Sada pijem lorazepam, i idem kod psihijatra na svakih mesec i po dana. Ponekad imam strašne misli vezane za bebu na primer: bojim se da joj ne uradim nešto, mada je obožavam, brinem se za nju, ali ponekad mi prodje kroz glavu neka strašna misao, prosto mi je strašno da vam ovo i pišem. Pošto je beba bila velika, ja sam išla na ugovoren carski rez, ali još jedan od razloga da se izvrši carski moj ginekolog je naveo i depresiju i mogućnost javljanja pospartalne psihoze. Nisam o tome uopšte razmišljala, ali kada sam pročitala šta je postpartalna psihoza bojim se da mi se to ne pojavi. Reći ću mom psihijatru za to, ali me interesuje i vaše mišljenje, zašto takve misli?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      često se dešavaju takve misli, ali i prolaznog su karaktera. Uzrok mogu biti okolnosti u kojima ste, promena života sa rođenjem deteta, kao i vaša struktura ličnosti. Teško se inače nosite sa neprijatnim osećanjima tipa ljutnje, besa, teško ih iznosite, a osećate ih i kanališete po sebi, upućujući ih gde ne treba. Na koga ste u stvari ljuti? Kažite ono što osećate, budite ono što jeste. Razmislite i porazgovarajte sa stručnjakom
      Pozdrav dr Dragana Krasić