Draga dr.
    Već dva meseca imam problem, odnosno sad već mogu reći-imala sam. Bilo je strašno, imala sam simptome svih mogućih bolesti, ginekoloških, plućnih, kožnih, kardiovaskularnih, uroloških čak sam imala i neku kvržicu ispod pazuha pa mi je pored svih predhodno navedenih pregleda, vađenja krv, urina, briseva rađen i uz grudi. Na kraju je ispalo da sam potpuno zdrava, iako je svaki odlazak na pregled bio praćen panikom do onesvešćivanja čak i kad su bili u pitanju pregledi tipa dopler krvnih sudova nogu jer je očigledno došlo do umišljenog bola u nogama i oticanja jer je dopler pokazao da su mi krvni sudovi savršeni. Ja sam sad u mnogo boljem stanju, za to vreme sam uzimala dosta vitamina i bavila se sportom što mi je dosta koristilo, ali bih želela da znam da li je ovo što mi se desilo nešto opasno i da može da se vrati jer sledeći napad svega ovoga ne bih preživela sigurno, bilo je strašno. Možda bih ipak trebala da porazgovaram sa nekim? Šta vi mislite i ima li ovo moje stanje neki naziv?
    Hvala!

    Odgovoreno: 23. 06. 2009.
    • Poštovani,
      najverovatnije, sudeći na osnovu malo izrečenog, da ste bili u stanju depresivnog pada koji se ispoljio somatizacionim tegobama. Može se javiti ponovo, ali zavisi najviše od vas. Kad imate uvid i objašnjenje, kao i sagledavanje problema, on to više i nije, nego je prolazna pojava koja se može samo konstatovati i ne zadržavati. Mislite pozitivno, ne maskirajte probleme, suočavajte se sa njima i razrešite ih
      Pozdrav dr Dragana Krasić