Poštovana dr Krasić,
    pre 15 godina postavljena mi je dijagnoza anksiozne depresije i lekar je tada insistirao na psihoterapiji više nego na lekovima, ali mi je prepisao bensedin 10 mg 3 puta na dan kao i maprotilin 25, 1 tabletu uveče. Maprotilin mi je isključen, a bensedin sam nastavila da pijem. Svoje probleme, najviše agorafobiju, uglavnom sam prevazišla sama, no, osećanje napetosti, bezvoljnosti ostalo je u nekim tragovima, završila sam težak fakultet, ali sam postala ovisna od bensedina. Molim vas da mi kažete da li je moguće prevazići ovaj problem upotrebom antidepresiva sssr, ili nekim drugim metodama. Ljubazno vas molim da mi odgovorite koje i kakve tehnike postoje koje bi tretirale ovaj užasni problem a pri tom imale efekta u tretiranju agorafobije. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kažete da je akcenat na psihoterapiji a dobili ste terapiju koja bila jako velika, što me navodi na obrnuti zaključak da su medikamenti bili prva linija lečenja, a psihoterapija druga. Velika je doza bensedina bila, a pretpostavljam da je sada još veća, morate postepeno smanjivati dozu i možete krenuti sa sssr lekovima ili psihostabilizatorima. U svakom slučaju morate se javiti psihijatru
      Pozdrav dr Dragana Krasić