Poštovana doktorko,
    molim za savet. već 15. godina se lečim od anksiozne depresije, i nisam uspeo da rešim problem. Redovno sam uzimao tablete i bio pod da tako kažem nadzorom lekara. Sada imam dijagnozu F33. Od terapije uzimam rivotril 3x1 od 2mg dnevno, seroxat 20mg 1 ujutru, lamal i sada mi je doktorka uvela lek rissar 2mg uveče. Rissar je antipsihotik i koristi se za lečenje šizofrenije što vi svakako bolje znate od mene. Da li se rissar koristi i u lečenjima depresije i pojačane neuroze, ili sam ja ozbiljno oboleo. I zanima me dali se može izlečiti bar delimično neko ko 15 godina boluje od depresije. Ja sam iz okoline Raške i nemam mogućnosti za psihoterapisko lečenje. Nadam se da će te razumeti moje pitanje.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ono što kaže šifra nije ni približno onome što kaže čovek o sebi. Ne znam o vama i vašim tegobama ništa, ne znam na kojoj ste terapiji svih ovih godina, da li je bilo perioda bez tegoba? U svakom slučaju adekvatna terapija mora da da rezultate i smatram da sa takvom terapijom i vama mora biti bolje. Što se tiče risara, i indikacija u vašem slučaju takođe ne mogu da govorim, jer nemam sopstvene utiske o vama
      Pozdrav dr Dragana Krasić