Poštovana dr Krasić,
    u vezi pitanja br. 31572 daću vam detaljnije informacije: od anksiozno-depresivnog stanja bolujem od 2003. godine, pila sam mnoge lekove, a najviše se zadržavala na bromazepamu 6 mg, dva ujutru i dva uveče. Osećam se uznemireno, nervozna sam bez razloga, ne podnosim društvo, ljude oko mene, melanholija me je uzela pod svoje, kako ja znam da kažem, zaboravila sam da se smejem. Dešava mi se da se iznutra osetim uznemireno, tada mi srce lupa, ruke drhte, usta se suše, te tri stavke mi najteže padaju jer ne mogu normalno da funkcionišem iako se to očekuje od mene. Kao što sam rekla, radim, imam i rad sa strankama, ponekad sam vrlo gruba sa njima, a posle mi bude žao, jer sam u principu vrlo emotivna. U porodici ne nailazim na razumevanje, što mi i najteže pada, osećam se sama na ovom svetu, odbačena i nikom potrebna. Znam koliko mogu, umem i znam, ali uzalud, to mi ne pomaže jer je davno srušen moj ego ili šta već. Možda pišem malo nepovezano, ali imajte u vidu moje stanje. Nisam iz okoline Niša, inače bih odmah došla do vas. Iz okoline Leskovca sam. Ako mi je terapija bila pogrešna do sada, opet vas molim da mi pomognete, tako što ćete mi preporučiti odgovarajuće lekove. Napominjem da mi je psihoterapija nedostupna.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 06. 2009.
    • Poštovani,
      možete krenuti sa antidepresivima tipa t. Zoloft a 50mg, jedna uveče, ciji efekat nastupa dve nedelje nakon početka uzimanja, te budite strpljivi/Leskovac nije daleko, možete odvojiti vreme za sebe
      Pozdrav dr Dragana Krasić