Poštovana dr Krasić,
    u nekoliko navrata javljala sam vam se ranije i iznosila svoj problem koji se tiče odgovarajuće terapije od strane psihijatra zbog anksiozno-depresivnog stanja koje me godinama prati. Naime, pre dva meseca otišla sam drugom pshijatru koji me je saslušao i dao mi lekove seroxat, rissar i lamictal. Međutim, na prva dva sam veoma loše reagovala, izazivali su vrtoglavicu, nestabilnost, pa sam prestala da ih uzimam posle nekoliko dana. Na prvoj kontroli rekla sam to doktoru i on je rekao da ne mogu biti njegov pacijent jer odbijam njegovu terapiju. Sada je dilema u meni jesam li pogrešila, možda sam trebala biti strpljiva da se moj organizam privikne na takve lekove, mada mislim da greška nije samo moja, to isto trebao je reći i moj doktor, ali on je bio veoma grub. Otišla sam kod drugog doktora kome sam takodje ispričala šta se desilo, da takvu terapiju nisam mogla podneti, on mi je prepisao karbapin 1/2 ujutru i uveče, bromazepam 3 mg, tri puta dnevno i maprotilin 50 mg uveče. Tu terapiju uzimam već mesec dana, ali ne vidim neke rezultate. Šta vi mislite o svemu ovome? Da li da se vratim na prvu terapiju ili koristim ovu drugu, ili mi vi predlažete nešto treće? Napominjem da sam dosta malokrvna, radim i izložena sam svakodnevnim stresovima i napetim situacijama. Bila bih srećna kada biste mi odgovorili šta je najbolje za mene.
    Veliki pozdrav.

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      nije vam bilo dobro od navedene kombimacije, jer se risar i seroxat ne smeju dati zajedno. Ja sad ne znam tačno koje su vaše tegobe, ali ako ste iz okoline Niša, mogli biste da dođete i dogovorimo se oko terapije. Ne znam šta ste sve uzimali do sada, vremensko trajanje, tegobe
      Pozdrav dr Dragana Krasić