Poštovana dr,
    Zanima me vaše stručno mišljenje kao vrhunskog lekara o hipnozi, da li ona postiže tako dobre rezultate u lečenje anksioznih poremećaja kao što se može pročitati na internetu, da li je hipnoterapija priznata medicinska metoda u tretiranju tih poremećaja i da li ima negativne poisledice.
    S poštovanjem

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      hipnoza je metoda koja se u medicini više ne koristi. To je metoda koja je jako zloupotrebljavana van medicine i od strane onih koji nisu lekari, tako da sam vrlo rezervisana prema tome. Anksiozne poremećaje uspešno rešava i psihoterapija kako psihodinamska, psihoanalitička, biheviralna. Individualna je upotreba terapije shodno proceni psihijatra. Naravno i medikamenti povremeno dolaze u obzir, koji adekvatno upotrebljeni, ne treba da plaše