Poštovana,
    šta da radim sa stresom, u protehlih par meseci sam počeo da se nenormalno nerviram i poštao sam mnogo razdražljiv, nisam više jak, pogađaju me čak i najveće gluposti. Često se toliko iznerviram da ni vilica stegne i ne mogu da pričam, pritisak skoči, vene iskoče i treba mi neki ventil. Sve je to zbog maleroznog spleta okolnosti koje su mi se dogodile u poslednje vreme. Pre godinu i po sam imao tumor na levom testisu, i jedva to pregurao unormalio mi se život, al razmišljam često o tome i svaki put mi strah prođe kroz telo, u kući mi je prava katastrofa, živim sa kevom i sestrom, svađamo se svi stalno, u kući svinjac, neće da kuvaju, jedem po pekarama, nema para, radim preko nekih ugovora itd. Ne ide mi se nigde, samo mi se cirka na žurkama jer tad zaboravim na sve, neću da idem kod psihića nego mi treba savet kako da se smirim i šta da pijem kad se iznerviram, sad cepim bromazepam kad odlepim, ali to nije nikakvo trajno rešenje. Dajte neki savet.
    Hvala

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Johne, počev od potpisa pa nadalje, mogu reći da si originalna, hrabra, buntovna i na svoj način posebna osoba. Hrabar do ludosti, originalan po cenu gubitka sebe, bez velikih cenzura i straha od autoriteta. Trošis svoje kapaciteta, na žalost, veoma rano, ali takođe mislim da su oni jako duboki. Rešenje * da cepiš bromazepame kad odlepiš* ne daje rezultate već kratkotrajnu prvu pomoć. Psihići mogu više da pomognu, ali ako si baš rešio da ih ne uvažis, ajde probaj sa lekom t. Zoloft 50mg uveče. Dejstvo leka je tek dve nedelja nakon početka uzimanja, tako se ne obeshrabruj. Pije se najmanje tri meseca a može i duže. Nema zavisnosti, lek je bezbedan. Bićemo u kontaktu, nadam se, da vidim da li je john wayne skinuo masku!