Poštovana,
    imam 23 godine i neku vrstu poremećaja sna. Pošto sam laik i ne razumem se u medicinu, opisaću vam svoj problem, pa bih vas zamolio da mi kažete koliko je to opasno i da li je potrebna terapija: u toku noći sanjam neki zastaršujući san, probudim se naglo i otprilike 1 minut živim svoj san na javi, odnosno nemam u tom trenutku racionalnu svest, ne shvatam da je to sna, fantastika. Primer: sanjam da mi je miš u jorganu, probudim se i počnem da tražim miša po jorganu i posle nekog vremena sav isprepadam shvatim da je to u stvari san, ili sanjam da mi lopov ulazi u kuću, onda se probudim proveravam da li su vrata zaključana, gledam kroz špijunku i opet posle nekog vremen ukapiram da je taj strah neosnovan, da je sve to samo san.
    Hvala vam unapred na odgovoru, veliki pozdrav

    Odgovoreno: 07. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ne mislim da je nešto strašno ali da biste bili mirni možete uraditi eeg snimanje mozga, čiji će nslaz pokazati postojanje organskog ili je je takav san i snovi rezultat sopstvenog uznemirenja, pa je potrebno podrobnije razgovarati sa psihijatrom
      Pozdrav dr Dragana Krasić

Komentari na pitanje: #30485

    • Eeg mozga sam uradio prosle godine (zbog glavobolja sam hteo da se iskontrolisem) i nalaz je bio u redu (granicama normalnog) da li mi mozete mozda preporuciti neki caj ili neki dodatak ishrani koji bi mi resio problem. Hvala