Poštovana,
    lečim se od napada panike već tri godine. Pijem trenutno cipralex jednu tabletu ujutro i po potrerbi pola demetrina. Ne mogu reći da mi nije bolje, trudim se da vodim normalan život. Radim, odlazim na posao i putujem svaki dan do drugog mesta. Ali paradoks je da kad sam kući i treba sama da odem do radnje ili do prijatelja počinje da mi se dešava neki vid napada. Da li u opšte napadi ikada prestaju kada se jednom jave?
    Hvala!

    Odgovoreno: 07. 06. 2009.
    • Poštovani,
      panični poremećaj je problem koji traje, ima periode stišavanja i prestajanja simptoma i pogoršanja. Neophodno je lečenje da bi pacijent održao funkcionalnost ali i ne bi ušao u depresivna stanja koja dodatno komplikuju nešto što je dovoljno veliki problem. Za trajnije izlečenje neophodna je psihoterapija, koja uz medikamentnu terapiju može dati dobre rezultate
      Pozdrav dr Dragana Krasić