Poštovana,
    Imam sledeći problem: imam strah od kretanja, hodanja. To se ne dešava uvek već samo kad sam opterećen time, kad stalno mislim na to. Posle malo dužeg hodanja malo mi je teže da podižem desnu nogu i tako teže hodam i održavam ravnotežu. Ali sve to nije uvek, nego samo kad mislim na problem. Nekad se krećem normalno, nekad otežano. Molim vas, dajte svoju dijagnozu. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      postavljati zadatak sa konačnim zbirom bez ijednog poznatog sabirka. Sve je nepoznato, te vam ne mogu dati adekvatan odgovor. Strah od nečega je i u isto vreme i stanje napetosti, koje nas zaustavlja i imobiliše. Strah od konkretne stvari vodi izbegavanju iste. Izbećićemo je sa odgovarajucim pokrićem, pa je bol u nozi materijalizacija vašeg straha. Strah mora da se materijalizuje da bismo ga lakše kontrolisali. Ne želim da vas bunim, ali bi možda bilo najbolje da porazgovarate sa psihijatrom u mestu i olakšate sebi.
      Pozdrav dr Dragana Krasić