Poštovani,
    imam 23 godine i već nekoliko godina imam problema sa otežanim disanjem, ali u poslednje vreme je to postalo sve učestalije i opterećujuće. Nalazi pluća su mi u redu, iako su ranije sumnjali na astmu, a jedino sa čim to povezuju su šum na srcu, i psihogene tegobe. Da li psihogene tegobe mogu da prestanu i kome da se obratim?
    Hvala

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ukoliko nema potvrde za somatiku, simptom jeste psihogene prirode. Kad je nesto psihogeno, kod nas se smatra da ne postoji. Nije tačno, vi imate problem, može biti da se radi o paničnom poremećaju, te bi bilo najbolje da se obratite psihijatru u mestu i zajedno sa njim se dogovoriti kako dalje
      Pozdrav dr Dragana Krasić