Poštovana doktorko,
    imam 24 godine i student sam završne godine etnomuzikologije. Do pre par meseci bio sam u vezi sa devojkom koja je nekoliko puta pokušala da se ubije. Više puta sam išao sa njom kod njenog psihijatra, a jednom sam čak morao da zovem hitnu pomoć. Od kad je ona upala u veće probleme sa histerijom i depresijom i kako sam u bolnici sretao ljude sa različitim problemima postao sam veoma zainteresovan za problem histerije i depresije. Hteo bih da vas zamolim da mi ukažete na neku literaturu u kojoj su detaljnije opisane ove bolesti. Takođe bih vas zamolio da mi preporučite knjige o, ne znam kako bih to najbolje rekao, tipovima ličnosti. Nešto iz čega bih naučio da na osnovu sitnica bolje upoznam osobu i eventualne probleme ukoliko ih ima.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      literature ima mnogo, psihijatri dosta pišu. Kod nas takođe ima literature koja je dostupna (Kecmanović, Kaličanin, Jung, Frojd). Ipak bih vam savetovala da idete preko gugla sa ključnim rečima
      Pozdrav dr Dragana Krasić