Poštovana,
    Da li se poremećaj straha odn. panični napadi straha mogu razviti u neko psihičko oboljenje, tipa paranoidna shizofrenija ili slično, da li mogu sami nestati ili je nužno lečenje odn. da li je taj poremećaj izlečiv ili lice samo nauči da konroliše situacije odnosno strah
    Hvala

    Odgovoreno: 02. 06. 2009.
    • Poštovani,
      panični napadi se sreću u okviru paničnog poremećaja a često i kao simptom fobija, depresija. Mogu biti udruženi kao poremećaj sa drugim psihijatrijskim oboljenjima ili može biti samostalan poremećaj. Prelazak u paranoidnu psihozu nije pravilo. Lečenje je potrebno, je pacijenta čini disfunkcionalnim i imobiliše njegove kretnje, te je neophodno stručno sagledavanje i lečenje
      Pozdrav dr Dragana Krasić