Poštovani,
    Moj problem je što ne mogu da prihvatim svoje telo. Mrzim ga, zbog čega mrzim sebe i ne mogu nikako da uzmem u obzir da bi me neko smatrao privlačnom. Jako sam dugo bila debela, i sada sam napokon smršala. Svi su oduševljeni, momci me stalno muvaju, postala sam sexualna fantazija mnogih muškaraca, ali sve ovo me još više pogađa jer oni ne znaju kako ja zaista izgledam. Imam opuštene male grudi, višak kože na stomaku sa strijama, višak kože na nadlakticama: (kad sve to lepo upakujem, izgledam fenomenalno, ali ja znam istinu i zbog toga sam pala u tešku depresiju. Ne izlazim više, mrzim sve savršene lepotice oko mene, naročito one na fitnessu koje dođu tamo da tračare i odlaze sa savršenim telom, a ja ulažem nadljudske napore da postignem samo privid onoga što one imaju. Ne mogu da se izborim sa ovim, pokušavam pozitivnim mislima... Ali iskreno, i ja bih volela zgodnog i privlačnog muškarca kraj sebe, pogotovu što sam mlada i ne razmišljam o ozbiljnim vezama (imam 24 godine). Bila sam i religiozna, a sad se osećam kako i taj deo mene umire. Kod psihijatra na kliniku neću da idem, kod privatnika bih išla, ali u malom sam mestu i ne znam da li uopšte takva i postoji.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Da li jednako mrzite svoje telo i sebe i tada kada ste bili sa viškom kg i sada? Da li ste držali dijetu da biste smanjili kg? Koliko vidim u tome ste uspeli? Šta sada radite na sebi osim što se "montirate" za scenu? Ponašate li se u životu kao neko ko uvek priželjkuje neku ulogu pa ne zna šta će sa njom kad je dobije? Vidim da uspešno dolazite do cilja koji zacrtate, ali niste istrajni, kao da se uplašite i pobegnete, jer Vam je lakše da živite sa problemom. Rešite šta hoćete dalje. Postavite cilj i idite ka njemu, jer to možete ( fitnes, pa dalje rad i na suštini: duhu na primer, zbog koga se možda dopadate drugima a koji je najvažniji!).
      Srdačno dr. Dragana Krasić