Poštovani,
    Imam 30 godina i par godina patim od ukočenosti i bolova u vratu koji su se vremenom spustili i niže, između lopatica, sa svim propratnim simptomima. Dr. mi je u domu zdravlja, bez ikakvih dijagn. procedura rekla da imam cervikalni sindrom, propisala fiz. th na koju sam išla 3 puta i koja mi nije pomogla. Živim sa svakodnevnim bolovima, vrtoglavicama i to postaje neizdrživo. Inače, imam problema sa anksioznošću pa verujem da su navedeni simptomi posledica iste, ali bih volela da uradim magnetnu rezonancu, ali se bojim, poznajući sebe da ću upravo tada isprovocirati panični napad. Glupo zvuči, ali šta da radim?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 15. 05. 2009.
    • Postovana,
      Privršite kraju nešto što započnete. Ne slušate nikoga, sve znate i sami. U redu je fizikalna terapija, ali je sigurno da je potrebno postaviti dijagnozu. Možete uraditi i običnu rengengrafiju kičme, ne morate ići odmah na magnet. U svakom slučaju terapija vitaminima b, lekovima za cirkulaciju i antireumaticima sigurno možete rešiti bilnu fazu, potom preći na fizikalnu. Ali morate nekom verovati i držati se saveta. Ako imate i problem paničnog poremećaja, obratite se psihijatru jer i to je moguće rešiti. Mladi ste, mislim i zdravi i ne razmišljajte o sebi kao o bolesnoj osobi!
      Srdačno dr Dragana Krasić