Poštovani,
    Imam 26 godina diplomirani sam profesor fizičkog vaspitanja i aktivno se bavim fudbalom. Pre odprilike 3 meseca dobio sam anksiozne napade sa kojima nisam znao nikako da se izborim, inače sam u civilnoj vojsci i sve svoje obaveze sam izvršavao bez obzira na napade...  Napadi su u poslednje vreme prestali ali nekako mislim da se sve oko mene promenilo da nisam više onaj stari, počeo sam nekako sam sebe da se plašim, postavljam sam sebi neka pitanja na koje nemam odgovore, kao da nisam svestan sebe, ne mogu da objasnim koliki čudan neki osećaj imam u vezi sebe... Molim vas recite mi da li je to sve posledica anksioznosti i da li će se taj osećaj izgubiti... Da li mi je potrebna pomoć psihijatra?
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 15. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Promena koju doživljavate je takođe deo paničnog poremećaja. Ne bojte se, ne radi se ni o čemu ozbiljnom, ali ipak smatram da Vam je potrebna pomoć psihijatra u smislu psihoterapije i eventualno antidepresivima.
      Srdačno dr. Dragana Krasić