Poštovana,
    Moj prijatelj se posle raskida sa švalerkom ponaša veoma čudno, ima strahove da neko želi da ga uništi, da ga neko prati, prisluškuje, da želi da ga ubije ne pokazuje nikakvo interosavnje prema porodici, poslu, zatvoren je sam sa svojim meni suludim mislima a ponekad opterećuje i okolinu time, ne zanima ga ništa drugo sem svoja umišljena proganjanja i strahovi. Interesuje me da li je to neki psihički poremaćaj i kako mu mogu pomoći, pošto uporno odbija da ode kod psihologa, i da li mu može pomoći neki antideprisiv.
    Hvala

    Odgovoreno: 11. 05. 2009.
    • Poštovana,
      na osnovu iznetog lečenje je neophodno i odlazak psihijatru, sa započinjanjem odgovarajuce terapije. Vaša pomoć bi se sastojala u tome da mu pomognete da donese takvu odluku
      Srdačno dr Dragana Krasić