Poštovani,
    živimo u Beogradu, u četvoroclanoj porodici. Naša kćerka ima 4.5 godina a sin 6 meseci. Želimo da vam se obratimo i zamolimo za jedan savet. U poslednjih mesec dana primetili smo promene u ponašanju naše kćerke (4.5g) u smislu neposlušnosti i ispoljavanja revolta na sve a najviše se ispoljava tako što noću budi i počinje da plače sa objašnjnjem da je sanjala nešto loše i sve počinje da liči na jedan histerični napad gde mi ne možemo da dopremo do nje nikakvim razgovorom. Naime ona čuje šta joj se govori ali ne želi da odustane od svoje namere npr. želi da se kupa u sred noći, i samo to ponavlja. Sve to izgleda strašno praćeno plakanjem i skidanjem garderobe sa sebe iako mi pokušavamo da je sprečimo u tome. Nakon određenog vremenskog perioda ona prestaje i sve se polako vraća u normalu. Želim da napomenem da smo pokušavali razne pristupe u tom momentu ali nije bilo efekata, naravno nismo je tukli. Želimo da vas pitamo za savet u vezi ponašanja u datom momentu i da li ovo može prerasti u veći problem. Inače devojčica je dobra i u vrtiću se lepo ponaša.
    Pozdrav i hvala. N. T.

    Odgovoreno: 11. 05. 2009.
    • Poštovani,
      bilo bi poželjno da uradite eeg snimanje i kompletnu laboratoriju. Uzgred, da li se dete sutradan seća dešavanja u toku noći? Imam malo podataka da bih vam više od ovoga rekla, ali u svakom slučaju uradite ovo što sam vam napisala
      Srdačno dr Dragana Krasić