Poštovana,
    Moj suprug od 2.12.2008 god. pije ksalol 2 puta dnevno po 1.5mg. Pre toga (2 godine) je na preporuku svoje majke s vremena na vreme pio demetrin 20mg. Najveći problem je što pije dosta alkohola u proseku 2-3 piva i po koja rakijica dnevno. Njegovo ponašanje postaje sve gore u smislu ili mu se spava i nema snage ili je svađalački raspoložen. Kada vozi kola sve češće pravi prekršaje jer je nekako odsutan. On ima 35 godina i postao je patološki vezan za majku tj. ona za njega a on se uživeo u ulogu bepomoćnog deteta i od mene zahteva da ga podsećam za sve i svašta i opominjem. Šta da radim i kako da se ja ponašam? Dođe mi da se razvedem jer sam ja u celoj priči kriva što nisam "sačuvala" dete a bila je vanmaternična trudnoća. On nema želju za seksom i jedino me ljubi u obraz ali po zasluzi. Njegov spermogram je jako loš.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 07. 05. 2009.
    • Postovana Nataša,
      nisam sigurna da mogu na ovo malo prostora da vam pomognem i da pronađem adekvatne reči. Imamo problem alkohola i takođe problem uzimanja istovremeno alkohola i sedativa. Imamo problem nerazumevanja i loše komunikacije, kao i izbegavanja suačavanja sa problemom. Na vama je prihvatite ili ne ulogu poslovne sekretarice. Morate porazgovarati sa njim i suočiti se sa realnošću. Jos ste mladi, ima vremena za sve!
      Srdačno dr Dragana Krasić