Poštovani,
    imam problem sa majkom, ona je duševni bolesnik, ne znam tačnu dijagnozu, ceo život se muči sa tim jer odbija saradnju lekara, bila je zatvorena u bolnicu više puta, a za tim puštana uz obaveznu terapiju, veoma jaku, od koje je bila jako umrtvljena, i odbijala je da je pije kod kuće. Ne ponaša se 'normalno', nije funkcionalna, često ima 'ispade', npr. poslednji je da je od nečega strašno bolesna, a kad je pitamo od čega ona se naljuti, izađe iz sobe, počne da plače u zavisnosti od raspoloženja. Ja bih stvarno htela da joj pomognem, jer drugog rešenja nemam pošto sam student i nisam u mogućnosti da se odselim iz kuće. Moj otac neveruje u pomoć psihijatra. Što je i opravdano jer su državne ustanove u kojima je bila stvarno strašne, ko iz horor filma, a i pomoć se sastojala samo iz drogiranja lekovima. Stoga sam mislila da je odvedem u neku privatnu kliniku u Beogradu, ali ne znam ni koju ni gde ni koliko novca za to treba da odvojim. Najveći problem sa njom je u tome što ona potpuno odbija saradnju, čak ni sa nama u kući ne razgovara, neće da kaže šta je muči, ili glumi saradnju, i ume jako da iznervira čak i mene koja sam joj dete a kamoli nekog lekara. Molila bih vas da mi date neki savet i informaciju.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovana,
      u Beogradu imate više mogućnosti za lečenje, počev od Instituta u Palmotićevoj do mnogo privatnih ordinacija, ali teško je pomoći nekome ko ne smatra da mu je pomoć potrebna i uz to i ne veruje.
      Srdačno dr Dragana Krasić