Poštovana,
    moja ćerkica je stara 8. godina i ide u prvi razred. Dobar je učenik, čak što više učiteljica i nastavnici je hvale da je iznad proseka i da se izdvaja. Do pre mesec dana je sve bilo u redu, ali se onda nešto desilo i ona jednostavno ne želi u školu. Razgovarali smo svi sa njom (ja, moj suprug, psiholog škole, pedagog, njena baka itd). Kao jedan od razloga zašto se to dešava ona je navela veliku galamu u učionici (inače ne podnosi buku). Još jedan razlog je strah od druga koji je ranije zadirkivao. U principu, ima dosta razloga, ali nikako da saznamo koji je pravi. Svakog jutra, ona redovno ustaje i sprema se za školu, ali vrlo n evoljno i sa mučninom u stomaku. Nekada se čak i desi da povrati. Ne odbija da krene u školu, ali se u školi mučnina nastavlja i učiteljica nas svakog dana poziva da dođemo po nju. Ovakvo stanje traje vec mesec dana. Pokušavali smo i razgovorom i dogovorom, ali nismo uspeli da popravimo stanje. Da li vi imate neki savet? Šta da radimo?
    Unapred zahvalna Tamara

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovana,
      ovo je problem sa kojim se veoma često susrećemo. Morate se javiti psihijatru sa detetom i što pre krenuti u rešavanje problema, koji ako duže traje dovodi do narastanja straha i sve većeg izbegavanja, promene raspoloženja i ponašanja.
      Srdačno dr Dragana Krasić