Poštovani,
    Bi ve zamolila da mi odgovorite. Jas sum Aleksandra imam 23god i obiv paničen napad pred 3god. Od togas nemam mir. Primav terapija mi beše podobro no po mnogu stresni situacii pak mi se vrati. Sega živeam vo Švedska veke 4 mes. Me interesira da li promena na klimata bi moželo da vlijae na toa da gi imam ovie simptomi ili e od anksioznosta. Osekam kako da nemam dobra ravnoteža i postojan strav deka ke padnam a taka mi e od ednas koga dojdov osetiv n esvestica i vrtoglavica i sega postojano mi e vo glavata. Taa pomisla. i postojano go imam toa čuvstvo, koga sedam kako da ne sum sigurna koga odam kako da nemam dobra ramnoteža. Bi ve zamolila da mi objasnite od što može drugo da bide i kako da go prebrodam ova?
    Golem pozdrav

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovana,
      panični napadi se ponavljaju, dolaze iznenada. Uplaše i prave teren stalnog predviđanja katastrofičnih situacija. Opustite se, razmišljajte na drugačiji način. Odite psihijatru i krenite sa antidepresivima ukoliko niste u stanju da se izborite sami.
      Srdačno dr Dragana Krasić