Poštovani,
    molim vas da mi odgovorite tj. malo pojasnite sledeći problem. Moja mama se hitno operisala 26.04.2009. U večernjim satima zbog bolova u stomaku tj. zavezivanja creva, u tom delu je crevo počelo da odumire. Operacija i dan posle operacije je prošla dobro obzirom na njene godine i predhodne operacije. Međtim 28.04.2009. u popodnevnim satima dobila je histeričan napad, vezali su je odbija terapiju i čajeve. 29.04 2009. dolazio je klinički psihijatar koji je prepisao uobičajene sedative, ali ona i dalje nepovezano priča, bunca u nekom polusvesnom stanju je, ne znam da li ih pije s obzirom da odbija sve, infuziju čupa. Nekada nas ne prepozna ali posle par minuta priča normalno, zna imena svih ukućana. Moje pitanje je: da li je to možda od anestezije i šoka od operacije ili je u pitanju neka skrivena psihička bolest koja je tek sada izašla na videlo? Kom lekaru da se obratimo? Kako da joj pomognem?
    Unapred Vam se zahvaljujem na brzom odgovoru.

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Poštovana,
      opisana problematika jeste posledica hirurške intervencije. Međutim, zbog čega je hirurška intervencija dovela do toga ne mogu Vam reći jer nemam dovoljno podataka o njenim pređašnjim životnim navikama. (da li je uzimala alkohol, neke lekove ili nešto drugo)?
      Srdačno dr Dragana Krasić