Poštovani,
    Imam 30 godina, u poslednjih mesec dana imam pojedine simptome koji ukazuju na moguću depresiju. Tu pre svega mislim na rano buđenje (oko 4 ili 5 ujutru) i nemogućnost nastavka spavanja, osećaj uznemirenosti, gubitak interesovanja i uživanja u pogledu većine aktivnosti, smanjena koncetracija, blaga vrtoglavica ili nedostatak bistrine u glavi u pojedini momentima i slično. Mislim da je okidač za ovakvo stanje delom i problem na poslu ( prezasićenost i opterećenost), ali mislim da sam kroz sličan period prolazio i ranije samo su sada simptomi naglašeniji. Od pre tri dana krenuo sam da uzimam ksalol 0.25 mg, 2x1 tabletu i osećam poboljšanje. Smatram da sam dovoljno jak da ovo sve prevaziđem, pa bih Vas pitao da li mogu da nastavim sa ovim lekom neko vreme ili je potrebno javljanje kod specijaliste i neka druga terapija.
    Hvala

    Odgovoreno: 29. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Ne slažem se rešavanjem depresije anksioliticima. Radi se o leku koji Vas brzo uvodi u navikavanje na lek i na potrebu za povećavanjem doze. Smatram da su antidepresivi srećno rešenje tipa sertralina uz psihoterapiju, te savetujem obraćanje psihijatru.
      Srdačno dr. Dragana Krasić